27 Ara

Kamera Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

bodrum kamera güvenlik sistemleri

KAMERA SİSTEMİ SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Bodrum Güvenlik Kamera Sistemleri CCTV Analog ve IP Kamera konusunda üstün tecrübe ve referansa sahip bir firmayız. Kamera Sistemi Fiyatı Almak İçin TIKLAYINIZ

Öncelikle iç mekan kamera mı dış mekan kamera mı buna karar vermek gerekir. İç mekana takacağınız kameranın çok korunaklı ya da su geçirmez olması zorunlu değildir. Dome kamera dediğimiz yuvarlak, yarım küre kamera şeklinde olanlar tercih edilebilir. Dış mekana takacağınız kameraların su geçirmemesi ve ön camının mika olmaması, kameranın arıza oranını ve görüntü bulanıklık oranını düşürmektedir. Metal kasa kamera yada plastik kasa kamera tercih edilebilir. Bodrumda kamera seçimi yaparken genellikle yapılan yanlışlardan bir tanesi internet üzerinden alınan en ucuz kamera tercihi yapılmasıdır. Bodrum hava şartları gereği çok fazla güneş almakta ve aşırı yağış almaktadır.

Güneş, mika camlı kameranın plastik yapısını eritmekte ve kameranın görüşünü tamamen bozmaktadır. Bu nedenle cam tercih edilmelidir.

Dış mekanlarda ise bullet kamera tercihi en doğru tercihtir. Metal olması avantajlıdır. Sert Plastik kamera da tercih edilebilir fakat IP66 (su geçirmezlik) olmasına dikkat edilmelidir.

Bodrum Güvenlik Kamera Sistemleri CCTV Analog IP Kamera ve HD Kamera seçimlerinde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kamera kayıt cihazı seçerken nelere dikkat etmeliyiz? DVR nedir? NVR Nedir?

Bir kamera sisteminde görüntüleri kaydetmeye rayan ve görüntüyü bize aktarmaya yarayan kayıt cihazları olmalıdır. Kayıt cihazları genellikle 4 Port Kamera Kayıt Cihazı – 8 Port Kamera Kayıt Cihazı – 16 Port Kamera Kayıt Cihazı – 32 Port Kamera Kayıt Cihazı olacak şekilde katlanarak devam etmektedir. Bu ne demektir?  Yani 4 port kayıt cihazına 4 adet kamera bağlanabilir. Bu cihazların içerisine kayıtları depolamaya yarayan hard disk bulunmaktadır. Bunlar kayıt cihazıyla beraber satılmayabilir. Alırken dikkat etmek gerekiyor. Hard disklerde ise güvenlik hard diski dediğimiz, diğer hard disklerden biraz farklı hard diskler tercih edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde sorun yaşayabilirsiniz.

DVR Nedir?

DVR açılımı Digital Video Recorder demektir. Ahd analog gibi kameralar bağlanabilir.

NVR Nedir?

NVR Açılımı Network Video Recorder demektir. IP kamera gibi kameralar bağlanabilir.