20 Kas

Android’inizin ekranını PC’ye yansıtın!

Android’inizin ekranını PC’ye yansıtın!

Android screen

 

Bazen Android’li telefonunuzun veya tabletinizin ekranını PC’nizde görme ihtiyacı duyabilirsiniz. Root’lu telefonlarda bunu yapmanın kolay yolları var. Telefonunuzuroot’lamadıysanız merak etmeyin, çünkü ekranınızı bir PC’ye veya Mac’e yansıtmanın birkaç yolu bulunuyor. Bu yazımızda root’suz telefonunuzu nasıl PC’nizden veya Mac’inizden görebileceğinizi size anlatacağız. Bu işi kablo kullanmadan yapmanız mümkün, ancak bu yöntemin bazı dezavantajları olduğu için kablolu yöntemden bahsedeceğiz.

Android’li cihazınızın ekranını PC’nize yansıtmak istemenizin birçok nedeni olabilir. Örneğin fotoğrafları internete yüklemeden, ailenize göstermek istiyor olabilirsiniz. Veya telefon için uygulama yazarken, sürekli telefonla uğraşmak istemeyen bir geliştirici de olabilirsiniz.

Android’i PC’ye yansıtmanın en kolay yolu, bilgisayarınızdaki Chrome web tarayıcısından geçiyor ve telefonunuza herhangi bir uygulama yüklemenize gerek duymuyor.

İhtiyacınız olanlar

Android geliştiricisi Koushik Dutta tarafından yapılan Vysor, Android’li cihazınızı PC’nizin veya Mac’inizin ekranına yansıtmanın en kolay yolunu sunuyor. Başlamak için şu adımları takip edin:

1. Google Chrome‘ve Vysor Chrome uygulaması.

2. Telefonunuzu PC’nize bağlamanızı sağlayacak bir USB kablosu.

3. USB hata ayıklamayı etkinleştirdiğiniz Android’li bir telefon veya tablet.

USB hata ayıklamayı etkinleştirin

USB hata ayıklamayı etkinleştirin

 Telefonunuzda Ayarlar > Telefonhakkında yolunu izleyin ve Yapı numarası üzerine yedi kez dokunun. Şimdi Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri yolunu izleyin ve USB Hata Ayıklama Modu‘nu etkin hale getirin.

Ekranınızı USB üzerinden PC’nizle veya Mac’le paylaşın

USB hata ayıklamayı etkin hale getirdikten sonra geri kalan adımlar, oldukça kolay.

1. Chrome App Launcher’ı kullanarak Vysor’u çalıştırın.

2. Find Devices’a basarak telefonunuzu bulun.

3. Vysor başlayacak ve Android’inizin ekranını bilgisayarınızda göreceksiniz.

4. İsteğe bağlı: İsterseniz, USB kablosunu her bağladığınızda telefonunuzun otomatik olarak bağlanmasını sağlayabilirsiniz.

Artık telefonunuzu veya tabletinizi PC’niz yoluyla kullanabilirsiniz. Herhangi bir uygulamayı klavyeniz ve fareniz yoluyla kontrol edebilirsiniz. Aslında bu yol, telefondaki uygulamaları fiziksel klavyeyle kullanmak için gayet elverişli bir yöntem.

Comments (0)

Erkan

Güzel Paylaşım. Teşekkürler

Leave a reply