Hot Spot Nedir ?

Hot spot, işletmenize gelen misafirin bilgilerini kayıt altına alarak internet erişimi sağlayan bir arayüzdür.

Kanun 5651 Nedir

5651 sayılı kanun, İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkındaki Kanundur.

Bu kanun uyarınca Oteller, Restaurantlar, Alışveriş Merkezleri, Kafeler, Internet Kafeler, Üniversiteler, KOBİ’ler, fabrikalar gibi interneti kablolu ya da kablosuz kullanıma sunan tüm işletmeler yani internet toplu kullanım sağlayıcılar,

  • Kendi iç ağlarında dağıtılan IP adres bilgilerini, kullanıma başlama ve bitiş tarih ve saatini ve bu IP adreslerini kullanan bilgisayarların MAC adresini gösteren bilgileri elektronik ortamda sistemlerine kaydetmekle yükümlüdür .
  • Bu bilgilerin doğruluğunu, bütünlüğünü ve oluşan verilerin dosya bütünlük değerlerini zaman damgası (hash) ile birlikte günlük olarak bir yıl süre ile saklamak ve gizliliğini temin etmekle yükümlüdür.

5651 Kanunu için ne yapılmalı?

Misafirinize izin vermiş olduğunuz internetin bir hotspot yazılımı ile bilgileri kayıt altına alınması gerekiyor. Alınan bu kayıtların, işletmeler yasalar gereği 1 sene saklama zorunluluğu bulunmakta. İlgili 5651 yasasını burayı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kendi Geliştirdiğimiz Yazılım Sayesinde Bunların Hepsini Yapabilirsiniz.

  • İsterseniz facebook, instagram, otel oda no, sms, kimlik numarası ile internet erişimini misafirlerinize verebilirsiniz.
  • Farklı dil seçenekleri kullanabilirsiniz. Türkçe İngilizce Almanca Fransızca dil seçenekleri mevcuttur.
  • Oteliniz ya da işletmeniz hakkında anket yapabilir misafirlerinizin memnuniyet ölçümlerini yapabilirsiniz.
  • Ana ekranda kampanyalarınızdan ya da reklamlarınızdan bahsedebilir, ana ekranda kendi logonuz ve resminizi yayınlayabilirisiniz.
  • 5651 Yasalara uygun misafirlerinizin kayıtlarını saklayabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçiniz 

Hatta isterseniz misafirlerinize interneti satış yapıp güzel gelirler elde edebilirsiniz.

© 2017 Bodrum Teknoloji. All rights reserved.

Yukarı