08 Nis

Korona Virüs WhatsApp’ı da Kısıtlayacak!

Evlere kapandığımız bu günlerde sevdiklerimizle mesajlaştığımız ya da görüntülü görüştüğümüz haberleşme uygulaması WhatsApp corona virüs salgını sonrası platforma yeni bir kısıtlama getirmeye hazırlanıyor.

İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen, bugün ise neredeyse her ülkeye sıçrayan ve dünya çapında 70 binden fazla insanın öldüğü corona virüsü (COVID-19) şirketlerin operasyonlarını etkilemeye devam ediyor.

WhatsApp önlemleri

Korona virüs WhatsApp’ı kısıtlıyor

Popüler haberleşme uygulaması WhatsApp Dünya genelinde özellikle corona virüs hakkındaki bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek, asılsız haberlerin hızlı bir şekilde yayılmasını engellemek ve sunucu yoğunluğunu azaltmak amacıyla geçtiğimiz günlerde bir mesajı en fazla 5 kişiye iletebilme ve video sürelerini 15 saniyeye indirme kararı almıştı.

Haberleşme uygulaması WhatsApp son yapılan açıklamaya göre, sistem tarafından sıkça paylaşıldığı saptanan bir mesajın kullanıcılar tarafından en fazla bir kişi veya gruba gönderilebileceğini duyurdu.

 En çok kullandığımız sosyal medya platformları olan Facebook ve Instagram ise geçtiğimiz haftalarda platformdaki videoların yayın kalitesini düşürme kararı almıştı. Şirketten yapılan açıklamada bu durumun Avrupa’daki kullanıcıları kapsadığı ve geçici bir karar olduğu bilgisinin altı çizilmişti.

Teknoloji hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için TIKLAYIN.