01 Nis

Termal Kamera ve Kullanım Alanları

 Termal Kamera Nedir?

Termal Kameralar Nasıl Çalışır?

Termal kamera, normal zamanlarda göremediğimiz ısı enerjisini görüntüleyebilen kameradır. Bu cihazlardan alınan görüntülerde sıcak bölgeler açık renk, soğuk bölgeler ise koyu renkle gösterilir. Termal kamerada sıcaklığı düşük bölgeler mavinin tonlarıyla belirtilirken, sıcaklık arttıkça renkler önce kırmızı sonra da sarıya doğru değişim gösterir. Sıcaklığa duyarlı olduğu için gündüz ile gece kullanımı arasında bir fark yoktur.

vücut ısısı gösteren termal kamera

bodrum termal kamera sistemleri

Termal Kameralar Nerelerde Kullanılır?

Genelde güvenlik amaçlı kullanılmasına rağmen çeşitli sektörlerin de kullanımına açıktır. Bodrum termal kameralar genellikle binaların ısı yalıtımlarının kalitesini ölçmek için kullanılır. Ayrıca fabrikalar tarafından üretilen aletlerin ısı yalıtımlı olup olmadığını kontrol etmek amacıyla da kullanılır.

 

Bodrum vücut ısısı ölçen termal kameralar özellikle son günlerde ülkemizde de görülen korona virüs vakaları sebebiyle kullandığımız önlem ve tetkik araçlarından biridir. Bilindiği üzere ateş yüksekliği korona virüsün en önemli belirtilerinden biridir.  Bodrum termal kameralar canlı veya cansız varlıklardan yayılan ısıyı algılayarak kritik durumları belirlemek amacıyla kullanılır. Türkiye’de korona virüs vakasının görülmesinin ardından birçok işletme termal kameralı önlem almıştır. Bodrum termal kamera sistemlerini kullanmak; hava limanları, tren istasyonları, hastaneler, alışveriş merkezleri, devlet daireleri, turistik oteller, fabrikalar, müzeler, bankalar, eğitim ve yurt binaları ve insanların toplandığı veya geçtiği diğer yerlerdeki insan sıcaklıklarını ölçerek salgın kontrolüne yardımcı olur.

Bodrum Termal Kamera Sistemleri ve diğer ürünler konusunda bilgi ve fiyat almak için TIKLAYINIZ.